Zdrowa dieta kokosowa w modzie

Coraz popularniejsza staje się zdrowa dieta i dbanie o zdrowie. W związku z tym w sklepach pojawiają się coraz to nowsze produkty. Do takich produktów możemy zaliczyć na przykład produkty z kokosa. Są to między innymi cukier kokosowy, mleko kokosowe oraz mąka kokosowa.

Są one zdrowe, pełne witamin i mikroelementów. Można użyć je nie tylko do ciast, ale też jako jako składniki pożywnego i zdrowego śniadania oraz dodatek do wszelakiego rodzaju koktajli i napojów.

Kokos jest dobrym źródłem błonnika, magnezu, fosforu i kwasu foliowego. Poza tym zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, które w przeciwieństwie do tych znajdujących się w mięsie stanowią dla nas ważny składnik odżywczy i nie powodują podwyższenia cholesterolu, a nawet znacznie go obniżają.

Cukier kokosowy w przeciwieństwie do zwykłego cukry nie powoduje takiego wzrostu glikemii, ponadto olej kokosowy zawarty w produktach z niego pochodzących wykazuje właściwości przeciwpróchnicze.

cukier-kokosowy-nie-podnosi-glikemii

Mąka kokosowa jest wyśmienitym składnikiem do ciast, ciasteczek czy też naleśników. Ważną cechą takich pokarmów jest fakt, że są one bezglutenowe, a przez to dużo zdrowsze.

Warto też wspomnieć o dobrym działaniu oleju kokosowego na skórę. Uważa się że dzięki pozytywnemu wpływowi na skórę może łatwo zastąpić popularne kremy, które często zawierają wiele szkodliwych składników.

Jak widać kokos i produkty z niego powstające są bardzo zdrowe; jednak niewątpliwą ich zaletą jest ich smak i zapach nadający potrawą nowy wyraz.

Post Tagged with , , ,

Comments are closed.