Wybór sukni ślubnej

Pomimo tego, ze sezon ślubny powoli dobiega końca, warto wiedzieć, że jednocześnie jest to ostatni dzwonek na poszukiwania i zamawianie sukien ślubnych na rok następny. Dlaczego suknie ślubne (np. Anna Kara) musimy zamawiać z takim wyprzedzeniem?

Niestety w przypadku mody ślubnej czas realizacji jest długi – waha się od kilku do nawet kilkunastu miesięcy! Dlatego też to, że suknię zamówimy np. 8 miesięcy przed ślubem nie oznacza, że będzie ona długo wisieć w naszej szafie. Wręcz przeciwnie, najprawdopodobniej gotową suknię dostaniemy 1-2 tygodnie przed ślubem! Moda ślubna (u Anny Kary terminy są nieco krótsze) rządzi się swoimi prawami i trudno tutaj doszukiwać się powodów, tak już po prostu jest. Jeśli więc chcemy na ślubie wystąpić w sukni naszych marzeń, nie zwlekajmy bo może okazać się że jest już za późno i pozostanie nam zadowolić się tym, co będzie dostępne na ostatnią chwilę.

A jak właściwie wygląda wizyta w dobrym salonie? Na przykładzie jednego z najlepszych krakowskich salonów możemy powiedzieć co nieco na ten temat. W pierwszej kolejności konieczne jest umówienie się na konkretną godzinę – nie można wejść ot, tak z ulicy i wymagać przymiarki! Po umówieniu się mamy do dyspozycji 1 godzinę, w czasie której określamy swoje upodobania i wybieramy suknie do przymiarki. Dobrze jest przygotować się do tej pierwszej wizyty i przejrzeć suknie dostępne na stronie internetowej salonu. Rzadko kiedy zdarza się, że już podczas pierwszej wizyty zamawiamy suknię, najczęściej są to 2-3 spotkania. Po wyborze i zamówieniu sukni następują przymiarki. Zaczynają się one 6 tygodni przed ślubem, aby zminimalizować ryzyko, że na kilka dni przed ślubem okaże się, że suknia nie pasuje. Zazwyczaj są to 2-3 przymiarki, podczas których musimy mieć już buty i bieliznę, które założymy w dniu ślubu. Gotową sukienkę odbieramy tydzień przed ślubem.

Wiele przyszłych Panien Młodych ma mylne wyobrażenie o procesie wyboru sukni, oparte właściwie całkowicie na hollywoodzkich produkcjach, gdzie przyszła mężatka przez pół dnia siedzi z koleżankami w salonie i popijając szampana przegląda setki sukien. Jak można zauważyć na powyższym przykładzie rzeczywistość jest zupełnie inna i warto mieć tego świadomość, aby uniknąć rozczarowania i się nie wygłupić.

Post Tagged with ,

Comments are closed.