Ślub bez presji

MłodaGdy zapada decyzja o tym, że chcecie dalej razem iść wspólną życiową drogą z Waszą połówką, przychodzi czas na przygotowanie całej uroczystości. Bo chcecie tego, czy nie ślub to nadal przyjęcie rodzinne. I nawet jeśli bardzo chcecie pobrać się po swojemu, bez tłumu gości i dawno nie widzianych ciotek, musicie zadbać, by oficjalne przyjęcie się odbyło. Jak pogodzić te dwie skrajności? Łatwo nie jest jednak, jeśli początek Waszej drogi ma być bezproblemowy to pomyślcie o najbliższych!

Jeśli planujecie ślub cywilny i kościelny, znacznie łatwiej Wam będzie podzielić te uroczystości. Bo jak wiadomo to kościelna uroczystość ma być tą poniekąd „pokazową”. Dlatego ślub cywilny może należeć tylko do Was i Waszych świadków. To mnoży koszty, ale w końcu ślub bierze się tylko raz w życiu! Przeczytaj więcej na Cięcie weselnych kosztów. Pamiętajcie, że cywilny nie koniecznie musi odbywać się w Waszym urzędzie gminy. Jeśli chcecie pobrać się w jakimś kameralnym miejscu, zadbajcie odpowiednio wcześnie o formalności. Obecnie modne są oryginalne suknie ślubne [annakara.com], które zwłaszcza w przypadku ślubu cywilnego mogą być nieco bardziej nietypowe niż te do uroczystości kościelnej.

Niektórzy nie są zainteresowani wystawnym ślubem – coraz częściej odchodzi się od takich zwyczajów. Na przekór rodzinie, która zazwyczaj twierdzi, że wesele i ślub powinny być wystawnymi uroczystościami, które czasem obchodzi się w zasadzie dla rodziny… Oczywiście takie elementy jak  samochody ślubne [autodoslubu.info], wystawne przyjęcie czy muzyka na żywo są pociągające. Jednak młodzi coraz chętniej wybierają skromne, zaciszne uroczystości, które mają mieć znaczenie przede wszystkim dla nich samych. Jeśli jednak nie możemy zrezygnować ani z własnych planów ani nie chcemy być pokłóceni z rodziną spróbujmy zrobić dwie uroczystości – w końcu ślub to wyjątkowa okazja ku temu!

Post Tagged with ,

Comments are closed.