Różany ogród

Róże można posadzić w każdym ogrodzie, zawsze można zagospodarować przestrzeń, gdzie będą sobie spokojnie rosły by zakwitnąć latem. Sadzonki róż możemy zakupić wczesną wiosną lub na jesieni, sadzimy je okrywamy i czekamy aż pięknie nam zakwitną. Dzisiaj jest wiele propozycji przeróżnych odmian róż. Mamy róże pnące, róże wielokwiatowe, róże okrywowe, róże angielskie, parkowe czy rabatowe. Różom też potrzebna jest pielęgnacja, ale nie aż tak wielka, po prostu należy je przycinać, okrywać na zimę no i oczywiście nawozić i podlewać.

Te piękne kwiaty występują dzisiaj w niesamowitych kolorach, obok czerwieni, bieli czy żółci, spotykamy dzisiaj róże pąsowe, herbaciane, dwukolorowe lub niebieskie albo, jeszcze lepiej, pomarańczowe.

Ogród, w którym zagości róża to piękny kawałek świata, pachnący i cieszący oko kwiatem, który jest znany i popularny przez lata.

Róże pnące – patrz: https://hyzowie.com/19-roze-pnace – najczęściej sadzimy przy pergolach, przy bramkach lub przy domu. Ten gatunek róż to długie pędy obsypane mnogością kwiatów, z tego też powodu róże pnące cieszą się ogromną popularnością.

róże pnące - Szkółka róż HyżowieFoto: Róże pnące ze Szkółki róż Hyżowie pod Krakowem

Ludzie najczęściej w ogrodach sadzają róże, ten pięknie pachnący kwiat o cudownych płatkach i w pięknych kolorach jest kwiatem najbardziej popularnym i najbardziej znanym. Dzisiejsze odmiany róż to kwiaty mrozoodporne, kwiaty doskonale dające sobie radę zimą przy bardzo niskich temperaturach. Należy je jesienią odpowiednio przyciąć, trochę okopcować aby okres wegetacji przeżyły jak najspokojniej.

Post Tagged with , , ,

Comments are closed.