Panel led w Twojej rezydencji

Tradycyjne lampy już coraz rzadziej montujemy w naszych mieszkaniach. Oświetlenie ledowe zaczyna bezczelnie wypierać zwykłe żarówki. Oprócz lamp wiszących i stojących, do asortymentu dołączyły panele led.

Panel led to lampa montowana na suficie. Jeżeli cały sufit wykonany mamy z paneli, to panel led może tylko nieznacznie się wyróżniać. Światło ledowe jest specyficzne i nie każdemu odpowiada.

Jest blade, a zarazem oślepiające. Jednak lampy ledowe już na dobre spopularyzowały się u nas. Żarówki ledowe są energooszczędne i długotrwałe, co plasuje je na czele towarów poszukiwanych. Emitują jednak światło „zimne”, co sprawia, że pomieszczenie nie jest przytulne. Jednak na przykład w biurze sprawdza się idealnie, gdyż jego poświata ogarnia przedmioty równomiernie i sprawia, że cienie nam nie przeszkadzają. Ogólnie w pokojach, w których głównym zajęciem jest pisanie — światło ledowe sprawdza się doskonale. Można montować zwykłe lampy, kinkiety, świetlówki, lampy stojące, czy właśnie panele. Panele mają tę zaletę, że nie posiadają zakamarków, na których gromadzi się kurz.

Należy jedynie co jakiś czas przetrzeć wilgotną szmatką powierzchnię świetlną. Korzyści na szczęście jest więcej dlatego nie będę się czepiać, że tradycja jest najważniejsza. Na szczęście jednak tradycyjne oświetlenie cały czas jest w doborze, co powoduje, że możemy zrobić zakupy zgodnie ze swoim gustem i upodobaniem. Panele ledowe można oczywiście również montować w ścianach, co daje interesujący efekt. Światło ledowe w połączeniu z wielokolorowymi meblami i ścianami może być nawet znośne.

Comments are closed.