Obrazy na szkle jako alternatywa dla tradycyjnych obrazów

Wybierając odpowiednie do danego wnętrza dodatki dekoracyjne, warto wziąć pod uwagę zakup pięknych i efektownych obrazów na szkle.

Powleczone grubym szkłem zdjęcia pięknych krajobrazów czy przestrzeni miejskiej, przedstawia się niezwykle realistycznie. Ożywiona światłem kolorystyka zdjęcia, cechuje się intensywnością barw. Krajobraz który zostanie zamknięty w szklanej tafli zyskuje głębię perspektywy i sprawia wrażenie przestrzennego.

Obrazy na szkle posiadają różne rozmiary. Pojawiają się duże, przestronne panoramy miast, krajobrazów górskich czy lasów. Podzielone na kilka części obrazy, przedstawiające pojedyncze elementy jednego zdjęcia, podzielonego na wysokie i niskie kawałki, to zdecydowanie jeden z najnowocześniejszych trendów współczesnych aranżacji wnętrz. Salon ozdobiony serią takich kadrów będzie o wiele bardziej efektowny, niż w przypadku gdybyśmy ozdobili go tradycyjnym obrazem malowanym farbami.
Ściany łazienki ozdobione dużymi szklanymi obrazami przedstawiającymi fotografie roślin i naturalnego piękna, sprawią że poczujemy się zrelaksowani i spokojni podczas kąpieli w wannie czy nawet zwykłego mycia rąk. Zdobiące całą ścianę krajobrazy gór, łąk czy morza sprawią, że wnętrze zyska przestrzeń i będzie się zdawało większe niż jest w rzeczywistości.

Wybierając dekoracje do lokalu gastronomicznego, restauracji czy kafejki warto wziąć pod uwagę zakup obrazów szklanych, które przyciągnął uwagę klientów i sprawią, że poczują się oni komfortowo. Obrazy na szkle przedstawiające zamknięte w kadrach eleganckie kobiety, mogą być decydującym atutem w przestrzeni usługowej, takiej jak salon piękności, fryzjer czy kosmetyczka.

Odpowiednio dobrana do tematyki wnętrza fotografia szklana, spójna kolorystycznie z otaczającym je wnętrzem ożywi je i wprowadzi akcent nowoczesnego piękna. Realistyczne kadry mogą okazać się o wiele bardziej atrakcyjne niż malowane farbami obrazy lub rysunki. Tylko od Ciebie zależy co będzie przedstawiał obraz, ale zanim dokonasz zakupu dobrze przemyśl całą aranżację.

Comments are closed.