Komplet pościeli do łóżeczka – jak go wybrać?

Wydawać by się mogło, że wybór kompletu pościeli do łóżeczka dziecięcego to nic trudnego. Czasami jednak wybór najodpowiedniejszej pościeli zajmuje wiele czasu. Na co rodzice najczęściej zwracają uwagę, a na co powinni ją zwracać?

Wrażenia estetyczne

Wydaje się, że często rodzice wybierają ten komplet pościeli do łóżeczka, który po prostu najbardziej im się podoba. Niekoniecznie jednak zawsze jest to najlepszy wybór. Okazuje się bowiem, że gusta rodziców oraz nieuświadomione jeszcze gusta niemowlaków są często odmienne.

Wbrew pozorom wygląd pościeli naprawdę jest ważny. Jednakże, istotne jest nie tyle, aby to rodzicom podobał się dany komplet, ale aby dziecko się w nim dobrze czuło. Dlatego też, dominującymi kolorami powinny być te, które uspokajają malucha i wprowadzają go w dobry nastrój. Dlatego też, powinny to być kolory delikatne, niedrażniące. Na pewno niewskazana jest krwista czerwień, czerń również nie jest dobrym wyborem. Oczywiście wstawki w tych kolorach są jak najbardziej mile widziane, jednak dominować powinien raczej kolor niebieski, zielony, czy żółty.

Miękki kokon niemowlęcy

Na pewno oprócz koloru ważne jest też to, czy dany kokon niemowlęcy bądź kołderka są miękkie. Decyduje to bowiem o komforcie dziecka, który powinien być traktowany zawsze priorytetowo. Rodzice zdają się zbyt rzadko na pierwszym miejscu stawiać właśnie miękkość pościeli.

Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę fakt, że liczy się nie tylko to, czy tkanina jest miękka. Może ona być bowiem delikatna i wygodna, a jednocześnie szkodliwa. Chodzi tutaj o tkaniny, które uczulają dzieci lub też w jakiś inny sposób drażnią ich skórę.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | Szwalnia Snów

Comments are closed.