Ile będzie nas kosztował DJ na wesele?

Zbliża się Twój ślub, a zarazem przyjęcie weselne? Postanowiłeś, że Twoich gości bawić będzie DJ na wesele? Najwyższy więc czas dowiedzieć się trochę o cenach takiej usługi oraz na co zwracać uwagę przy ustaleniach z DJ’em, by cena nie poszła niepotrzebnie dodatkowo w górę.

Słowem wstępu, musimy zdawać sobie sprawę, że w przypadku oprawy wesela pojawi się całkiem inna cena niż przy obsłudze na przykład przyjęcia urodzinowego czy balu maturalnego. Dlaczego? Uroczystość weselna trwa zwykle więcej godzin, niż standardowa impreza, dlatego też cena jest wyższa.

planujac wesele sprawdz ile zaplacisz za uslugi DJa

Para młoda nie jest w stanie przewidzieć do której godziny zabawa będzie się rozwijała. Zdarza się, iż w późnych godzinach nocnych (najczęściej po godzinie 3:00) muzyk za dalsze wykonywanie pracy wymaga podniesienia stawki godzinowej. Jeśli nie chcemy takich nieprzyjemnych niespodzianek podczas wesela i nie zamierzamy wybierać pomiędzy kwestiami finansowymi, a dalszym kontynuowaniem uroczystości – warto wcześniej określić szczegółowe, finansowe warunki współpracy.

Uznaje się, iż branżowy weselny standard za wynajęcie DJ-a na wesele to koszt 1500-2000 złotych. Za taką kwotę państwo młodzi otrzymują kompleksową oprawę muzyczną uroczystości do najpóźniejszych godzin nocnych. Stawki za usługę mogą być także zróżnicowane w zależności od tego, czy DJ na wesele prowadzi własną działalność gospodarczą, czy też funkcjonuje pół-profesjonalnie. Jeśli zależy nam na profesjonalnym podejściu oraz otrzymaniu rachunku za usługę – warto podjąć współpracę z legalnie działającym DJ’em.

Do usługi oprawy muzycznej mogą dojść także koszty za dojazd profesjonalisty na miejsce uroczystości. Muzyk musi przewieźć niezbędny sprzęt, dlatego też ponosi koszty transportu – własnego pojazdu lub wynajętego – jak również cenę paliwa. Najczęściej tego typu wydatki wliczane są do całościowej, oferowanej przez DJ-a kwoty. Jednak w przypadku znacznej odległości, czy też odrębnego regionu, do którego profesjonalista musi dojechać, kosztami za transport DJ na wesele może obarczyć osobę, która wynajmuje muzyka.

Polecam: DJ na Wesele | GMusic Kraków | http://gmusic.com.pl/2,1,0,o_nas.html

Comments are closed.