Gdzie rozpocząć naukę gry na pianinie?

Postanowione – marzy Ci się nauka gry na pianinie i masz zamiar brać lekcje gry na tym instrumencie. Jednak tutaj pojawia się dość spory problem. Nie posiadasz żadnego w domu a na kupno nowego niestety Cię nie stać. Nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji? Nic nie szkodzi! Istnieje kilka możliwości, gdzie możesz rozpocząć naukę gry na Twoim ulubionym instrumencie.

Pianino jest idealnym instrumentem do rozpoczęcia nauki. Powinnyśmy ją zacząć od przyswojenia nut. Kolejnym krokiem jest ćwiczenie naprzemiennie lewą oraz prawą ręką. Kiedy poczujemy się już zupełnie pewnie – możemy połączyć obie ręce. Musimy starać się nie patrzeć na klawiaturę. Niech ręce przyzwyczają się do siebie.

Pierwszą opcją są lekcje gry na pianinie u prywatnego nauczyciela. Najczęściej takie spotkania odbywają się w domu prowadzącego zajęcia. Za godzinę nauki zapłacimy od czterdziestu do siedemdziesięciu złotych. Jako że miastem, w który mieszkam jest Kraków to mogę tutaj śmiało polecić Ci lekcje gry na pianinie od tych nauczycieli http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/ z pomocą których nauka gry na pianinie przebiega bardzo sprawnie i przynosi mnóstwo satysfakcji.

lekcje pianina powinien prowadzic dobry nauczyciel

Ważne jest, żaby nauczyciel dostosowywał się do twoich potrzeb i wymagań jeśli chodzi o grę na pianinie. Niektórzy chcą się uczyć grać muzykę klasyczną, inni rozrywkową lub improwizację. Najczęściej są to osoby z wyższym wykształceniem muzycznym. Jeśli będziesz uczęszczać na zajęcia ok. dwa razy w tygodniu nauczysz się grać w ekspresowym tempie.

Następną możliwością jest zapisanie się do szkoły muzycznej. Ta opcja przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Oprócz tego, że udzielana jest tam nauka gry na pianinie to jeszcze można poznać historię muzyki. Mamy pewność, że osoby uczące nasze pociechy są wykształcone na wysokim poziomie. Takie zajęcia odbywają się zazwyczaj po południu, więc z pewnością nie będą kolidować ze szkołą.

Istnieje jeszcze jedna opcja, mianowicie kupno keyboardu. Jest to elektroniczny instrument klawiszowy, który grającemu pozwala na grę z automatycznym akompaniamentem. Cena zaczyna się już od 100 złotych, więc nasz portfel na tym nie ucierpi. Idealny dla małych dzieci, które chcą spróbować swoich sił w muzyce.

Comments are closed.