Cięcie weselnych kosztów

ŚlubGdzie poszukujecie ślubnych inspiracji? Jestem pewna, że większość z przyszłych panien młodych poszukiwania rozpoczyna od przeczesania internetu pod kątem sukien ślubnych, dodatków, zespołów i tym podobnych. Nie obędzie się również bez konsultacji ze znajomymi, którzy uroczystość ślubną mają już za sobą. Po zebraniu informacji przychodzi jednak czas do działania. I tu zaczynają się zazwyczaj schody – ogromna ilość firm, które funkcjonują w branży ślubnej, wielość usług i przytłaczająca ilość dodatków, sprawia, że ciężko odnaleźć to, co nas interesuje.

Warto już na początku przygotowań opracować  (i skonsultować z przyszłym małżonkiem) plan i zarys przyjęcia – co chcemy a na co na pewno się nie zdecydujemy. Wybierzmy się na targi ślubne – również po to, by przynajmniej mieć ogólne pojęcie o tym, jakie są orientacyjne koszty niektórych usług. Nie będziemy mieli wtedy wrażenia, że przepłaciliśmy wynajmując z nieodpowiedniego miejsca auto do ślubu [autodoslubu.info] czy kupując weselny tort.
Ile można natomiast zaoszczędzić na sukni ślubnej? Okazuje się, że nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście najdroższe będą suknie ślubne 2014 [annakara.com] – czyli suknie z najbardziej aktualnego sezonu.

To czy wybierzemy suknie z obecnego sezonu czy z zeszłego nie ma takiego znaczenia – często nie różnią się one przecież niczym. Dobrym pomysłem jest kupienie sukni z drugiej ręki. Jeśli znajdziemy swoją wymarzoną kreację, nie zastanawiajmy się długo, ale umówmy się na przymiarkę. Suknie używane budzą często wątpliwości ze względu na to, że boimy się, że straciły fason podczas czyszczenia, lub nie będzie dało się usunąć niektórych zabrudzeń.

Jeśli bierzemy ślub zimą lub w innej, chłodniejszej porze oglądajmy te płaszcze damskie, które posłużą nam również po ślubie. Nie warto inwestować przecież wielkich pieniędzy w coś, co założymy na siebie tylko raz. A jeżeli chcemy coś naprawdę wyjątkowego, w czym później raczej nie wyjdziemy na żadną uroczystość – wypożyczmy!

Comments are closed.